Jak ubrać dziecko na trening w chłodniejsze dni?
Prawidłowe ubranie dziecka na trening, gdy za oknem panuje nieprzyjazna pogoda to wyzwanie dla wielu rodziców. Co zatem zrobić, aby Twoje dziecko nie zaziębiło się w wyniku zmarznięcia lub przegrzania? Sprawdzamy razem z serwisem modowym mybaze.com
Właśnie tego dowiesz się, czytając ten krótki i zwięzły poradnik, wyjaśniający podstawowe zasady ubierania dzieci na trening – zwłaszcza w zimniejsze pory roku. Będziesz po tej lekturze wiedział, jaka odzież chłopięca czy dziewczęca będzie do tego celu najlepsza i sprawdzi się w takich warunkach pogodowych. Przystąp więc zatem do lektury.
Treningi w zimne dni, dlaczego są ważne i dobre
Dzieci ruszają się chętnie i powinny to robić, jak najczęściej. Dla ich własnego zdrowia nie powinieneś mieć obaw przed puszczaniem swoich pociech na treningi najróżniejszych sportów, gdy tylko za oknem pojawią się gorsze warunki i martwisz się o ich zdrowie.
Jeżeli tylko dobrze je ubierzesz taki trening nie tylko im nie zaszkodzić, ale wręcz pomoże, zwiększając ich zdrowie i poziom odporności. Dzieci dużo ruszające się na zewnątrz, przy każdej pogodzie, mniej chorują i generalnie są zdrowsze od swoich rówieśników. Zatem zdobądź wiedzę, na temat prawidłowego ubioru dla dziecka na trening, w mniej korzystnych, warunkach atmosferycznych.
Jak ubrać dziecko na trening przy gorszej pogodzie?
Niezależnie, czy będzie to trening piłki nożnej, sportów biegowych, kolarstwa czy dowolny inny to pamiętaj o podstawowej zasadzie, że dziecko, należy ubrać lżej, niż sam byś się ubrał.
Dziecko na treningu, będzie bardzo ruchliwe i wytworzy, duże ilości ciepła. Generalnie więc dzieci, powinny mieć, jedną warstwę mniej niż byłoby to w Twoim przypadku.
Słuchaj także swojego dziecka, które przekaże Ci, jak czuło się w każdym ubraniu i czy był to dobry wybór – jeżeli nie, to skoryguj swoje wybory i dostosuj je do tego co komunikuje Ci mały sportowiec.
Czego nie zakładać dziecku na trening w zimne dni?
Nie każda odzież chłopięca czy dziewczęca będzie dobra do trenowania przy niskich temperaturach. Z pewnością powinieneś unikać, wciąż popularnych, bawełnianych dresów.
Ten rodzaj odzieży może i jest dość ciepły, ale pochłania dużo potu i przepuszcza wiatr, a taka kombinacja prowadzi do wyjątkowo szybkiego wychładzania organizmu.
Dziś na rynku, dostępnych jest całe mnóstwo materiałów odpornych na wiatr od bardzo drogich po takie w całkiem przystępnej cenie i to z pewnością będzie znacznie lepszy wybór dla Twojego dziecka. Najlepsze są wszelkiego rodzaju ubrania ze zdolnością do odprowadzania wody i wysychania.
Różni producenci używają tutaj na taką termiczną, termoaktywną i szybkoschnącą odzież różnych, często zastrzeżonych tylko dla nich, określeń typu dri-fit, performance, training czy też piszą wprost, do jakich sportów jest ona przeznaczona, czyli pojawią się na niej napisy run, soccer, cycling i tym podobne.
Ubieraj dziecko na cebulkę
Zawsze, gdy jest zimno, pamiętaj, żeby ubranie dziecka na trening składało się z kilku warstw, które można w łatwy sposób zdjąć lub dołożyć.
Dzięki temu będzie ono mogło samo regulować swój ubiór, gdy warunki pogodowe. będą ulegać zmianie, lub gdy w treningu, pojawią się bardziej intensywne miejsca lub przerwy, w których mogłoby ono zmarznąć.
Tak zwane ubieranie na cebulkę jest znane od lat i właściwie zawsze powinieneś o nim pamiętać – również wybierając swój strój w chłodniejszych porach roku.
Nie zapomnij o ważnych dodatkach
Jednak podstawowe części odzieży chłopięcej czy dziewczęcej to nie wszystko.
Równie ważne jest, abyś pamiętał o bardzo istotnych dodatkach, czyli takich elementach jak (obok udostępniamy linki do serwisu, w którym kupicie odpowiednie rzeczy)
- rękawiczki – najlepsze z materiałów takich jak polar czy gore-tex; https://mybaze.com/pl/rekawiczki-sportowe-meskie/
- czapki – również dobrze, aby były nieprzemakające i dobrze zakrywające uszy oraz bardzo mocno trzymały się głowy, co jest istotne przy dynamicznych sportach; https://mybaze.com/pl/czapki-meskie/
- opaski na uszy – przy bieganiu w chłodne dni czy graniu w piłkę, mogą być lepsze od czapki. Zwłaszcza dla dzieci, które mają problemy z uszami;
- kominy – dobrze sprawdzają się zarówno jako zastępstwo szalika, który przeszkadzałby w sporcie jak i maska, przez którą można oddychać przy mrozie, która zapewni pewien poziom ogrzania powietrza przed wciągnięciem go do płuc;
- osłony na buty – w kolarstwie często stosowane są specjalne osłony na buty zapewniające więcej ciepła oraz chroniące przed wodą, błotem czy śniegiem.